Daarnaast was hij afkomstig uit een zeer rijke familie die bijdroeg aan de kosten van de reis en hielp het mogelijk te maken dat Columbus deze reizen kon maken.  Daarnast was hij de eerste Spaanse zeevaarder die de evenaar overstak en de eerste die Brazilië ontdekte en voer tot aan de monding van de Amazone rivier. 

Het museum bevindt zich in het oude centrum van Palos de la Frontera langs de hoofdweg welke liep tot aan La Rabida waar het klooster ligt waar Columbus verbleef in afwachting van de toestemming ( en centjes ) van de Spaanse koning om de reis te maken. Tevens ligt vlakbij ook het familiehuis van de familie Pinzón dat ook te bezoeken is. Het museum bevind zich in het oude ziekenhuis voor de zeevaarders uit de 15 eeuw en is alleen daardoor al de moeite waard. 

Het kleine museum omvat drie verschillende exposities. Ten eerste een behoorlijke collectie modelbouwschepen , ten tweede een flinke collectie grafiettekeningen van schepen en ten laatste schenkingen van de geschiedenis van het dorp inclusief kaarten uit de 15e eeuw.

Het museum is gratis te bezoeken op dinsdag tot en met zaterdag van 10:00 - 14:00 en van 16:00 - 18:00 .   adres : Antiguo Camino Real, C. Cristóbal Colón, 58, Palos de la Frontera