Eten en drinken in Andalusië is een belangrijk deel van de cultuur.
Veel is niet duidelijk of zelfs geheel onbekend in de Benelux.
Vandaar dat we hier middels onderstaande verhalen een en ander willen toelichten
Speciaal biercafe in Malaga stad
Ben je het Spaanse te koud geserveerde pils zat en snak je naar een kwaliteitsbier ?
Er is hoop, in heel Spanje is sinds enkele jaren een "boom" van Ambachtelijke brouwerijen gaande en daarbij ook steeds meer kwaliteits bier cafe's. Vooral de laatste 5 jaar is het aantal Craft brouwerijen niet alleen aardig toegenomen , maar ook het aantal craft bier plekken is veel meer. Let wel, Heel Nederland heeft (tot nu toe) meer craft brouwerijen dan geheel Spanje. Het duurt nog even voordat Spanje procentueel gezien het aantal gelijk aan Nederland heeft bereikt. Dat doet niets af aan de kwaliteit. Spaans Craft bier kan met gemak meedoen met de beste van Europa. Het aantal kwaliteitsbieren verkrijgbaar in de rest van Europa is aanzienlijk groter geworden
Niet voor niets raden we in Malaga stad aan om onder andere naar “El Rincón del Cervecero " te gaan. Deze is naast Hopscotch de twee beste in geheel Malaga. Tenminste , dat vinden wij dan.... Natuurlijk zijn er meer plekken zoals ook van een grote brouwerij die iedereen wel kent, Cruzcampo die een taproom heeft met de naam "la fabrica" in het centrum. Die kan echter niet tippen aan de twee bovenstaande genoemde plekken.
Deze bar is al geopend in eind juli 2014 en 1 maand verder had men al 131 soorten bier. Momenteel zijn dat er nog veel meer.... Het cafe wordt dan ook zeer druk bezocht door vele liefhebbers. Niet voor niets dat ze in 2026 al 12 jaar open zijn.
La fabrica de cerveza in de stad Malaga
In het centrum van de Spaanse stad Malaga ligt la Fabrica de cerveza.
Dit is een grote bar welke behoort bij het bier merk Cruzcampo. Binnen in de bar staat een kleine brouwerij en in de bar kan men meerdere "craft" bieren bestellen, allen gemaakt door het merk Cruzcampo.
3monos Craftbrouwerij Malaga
Een van de oudste Craft bier brouwerijen in Malaga is 3 monos.
In de vroege jaren van Craft in Spanje en zeer zeker Andalusië waren er niet veel micro brouwerijen. Deze stamt uit 2015 , voor Spaanse begrippen al aardig oud. Men maakt diverse stijlen craftbier die allemaal in fles of sinds kort ook blik zijn afgevuld en op veel plekken in de provincie te verkrijgen zijn.
Olijfolie Tips deel 1
Olijfolie is een veelzijdig product. In Spanje en zeker weten in Italië gebruikt men dit product voor veel dingen :
- Bij Baby krampjes : Indien in Spanje een baby krampjes heeft omdat hij last heeft van verstopping dan doet men 2 a 3 druppels olijfolie in de Ochtendfles. Zo kan men gedurende dag kijken hoe het gaat. Nooit in de avondfles doen, want dan heb je geen zicht op hoe de kleine reageert. 1 maal per dag max dus 2 a 3 druppels bij de melk doen.
Spaanse Pijnboompitten
De pijnboompit is een bekend iets echter dat er verschillende varianten bestaan is minder bekend.
In Nederland , België en zo ongeveer overal anders in Europa ligt in de supermarkt hoofdzakelijk pijnboompitten afkomstig uit China of Pakistan.
De Spaanse pijnboompit ( Pinus pinea ) is bijna niet te krijgen omdat deze eenvoudig weg minder voorkomt en daardoor te duur is voor de supermarkten om een mooie winstmarge te pakken....
Laten we beginnen met hoe je de Spaanse herkent ten opzichte van de Chinese
Zout van San Vicente in Cadiz
San Vicente is sinds 1771 zout producent in het natuurpark Bahía de Cádiz.
Tevens momenteel de enige zout producent in San Fernando. Sinds die tijd is het hele bedrijf in handen van dezelfde familie. Men heeft dus al enkele eeuwen ervaring waardoor men top kwaliteit kan produceren. Het zout van San Vicente is minder "zout" dan het fabriekszout en vele malen gezonder dank de aanwezigheid van een goede hoeveelheid sporenelementen in het zout.
Word Sherry in Jerez gemaakt?
Word de sherry enkel in Jerez gemaakt ? Ja , is dan het antwoord.
Sherry wordt gemaakt volgens een methode die Solera heet maar die wederom in geheel andalucia gebruikt word.....Maaaaar de naam Sherry is een beschermde naam die enkel de wijnen die binnen de driehoek ,Jerez de la Frontera, Sanlúcar de Barrameda en El Puerto de Santa Maria zijn gemaakt mogen gebruiken.
Meer artikelen …
- Welke Koffie bestel ik in Andalucia ?
- Wat is Mojama voor iets
- Wat is Meloja voor een product
- Wat is een Pale Cream Wijn
- wat is een Fino wijn
- wat is een Amontillado wijn
- Vino de malaga ( malaga wijn )
- Versuikerde Honing
- typisch zoet in Andalucia
- Spaanse anatomie van de Tonijn
- Smaakcombinaties met Mojama
- Salmorejo Malagueño of Cordobes
- Pomace olijfolie wat is dat?
- Pata Negra, hoe zit dat nu ?
- Olijfolie uit Spanje